logo nowefale 2017

25.11.2017, sobota, godz. 9:00 – 18:00

Akademia Muzyczna w Gdańsku Audytorium 213 im. Pawła Podejki w budynku żółtym

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Metody analizy muzyki XX i XXI wieku”

 

25.11.2017, sobota, godz. 19:00

Gdańsk, Centrum Św. Jana

KONCERT INAUGURACYJNY
Wykonawcy

Chór Kameralny 441 Hz,
Anna Wilczewska – dyrygent

Program

Wiesław Cienciała
Sola fide, sola scriptura, sola gratia

Jaakko Mäntyjärvi
Pseudo-Yoik

Jaakko Mäntyjärvi
El Hambo

Bjørn Kruse
Trolldans

Erland von Koch
I-i-o-hi-ho (opr. szwedzkiej melodii ludowej)

Essi Wuorela & Jussi Chydenius
Kaipaava (opr. fińskiej melodii ludowej)

Bengt Ollén
I denna ljuva sommartid (opr. szwedzkiej melodii ludowej)

Bengt Ollén
Trilo (opr. szwedzkiej melodii ludowej)

Henrik Ødegaard
Krist stop op af Døde

Stephen Hatfield
Nukapianguaq

Jan Sandström
Biegga luohte

Sven-David Sandström
Four Songs of Love

26.11.2017, niedziela, godz. 18:00

Ratusz Staromiejski w Gdańsku

KONCERT KAMERALNY
Wykonawcy

Trio In:te:gro:
Ania Karpowicz – flet
Agnieszka Guz – skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka

Program

Adam Porębski
Duello a 3

Sławomir Zamuszko
2 walce kapryśne na flet, skrzypce i wiolonczelę*

Weronika Ratusińska-Zamuszko
For seven beats

Wojciech Błażejczyk
Spirit of Dead

Miłosz Bembinow
Strange Persecutions na flet, skrzypce, altówkę z użyciem violi d'amore* (zamówienie IMIT)

 

27.11 2017, poniedziałek, godz. 19:00

Akademia Muzyczna w Gdańsku, Sala Senatu

Koncert kameralny
Wykonawcy

Zespół doktorantów i studentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku

Rei Munakata – dyrygent

Program

Tatjana Kozlova
White Bird

Johan Svensson
Rita cirklar

Carolina Noguera Palau
My Lonely Cumbia

Marta Śniady
l(m)

 

Uniwersytet Gdański, Sala Teatralna w budynku Neofilologii

KONCERT KAMERALNY
Wykonawcy

Leszek Kułakowski Ensamble Piccolo:
Leszek Kułakowski – fortepian
Tomasz Sowiński – perkusja
Piotr Kułakowski – kontrabas

PROGRAM

Code Numbers: 3/4, Free IV, 55255, Dolina Charlotty, Free II, 12122222, Free I, 44244

 

29.11.2017, środa, godz. 18:00

Ratusz Staromiejski w Gdańsku

III GDAŃSKI KONCERT PRAWYKONAŃ
Wykonawcy

NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka – I skrzypce
Paweł Kapica – II skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

PROGRAM

Max Eugen Keller
V Kwartet smyczkowy**

Adam Diesner
Vox eorum na kwartet smyczkowy*

Piotr Jędrzejczyk
Stany na kwartet smyczkowy*

Dai Bo
Epic*

 

30.11.2017, czwartek, godz. 10:00

Akademia Muzyczna w Gdańsku,
Sala Senatu

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Warsztaty współczesnej muzyki akordeonowej

PROWADZENIE

Prof. Stefan Hussong

 

30.11.2017, czwartek, godz. 19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

KONCERT ORATORYJNY
Wykonawcy

Anna Fabrello – sopran
Ewa Marciniec – alt
Michał Grabczuk – tenor
Czesław Gałka – bas
Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Baltic Chamber Choir
Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent

Program

Tadeusz Dixa
Koncert na orkiestrę*

Andrzej Dziadek
Magnificat na głosy solo, chór i orkiestrę

 

01.12 2017, piątek, godz. 18:00

Akademia Muzyczna w Gdańsku,
Sala Senatu

RECITAL AKORDEONOWY
Wykonawca

Stefan Hussong

Program

Anonim
Banshikicho no Choshi

Elena Mendoza
Découpé

John Cage
Dream

Jukka Tiensuu
Fantango

Martin Smolka
Lamento metodico

Adriana Hölszky
High Way for One

 

Akademia Muzyczna w Gdańsku,
Sala Senatu

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Koncert studentów klas kompozycji A.M. w Gdańsku

 

03.12.2017, niedziela, godz.17:00

Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Koncert finałowy
Wykonawcy

Zofia Kotlicka – sopran
Orkiestra Sinfonietta Pomerania
Tadeusz Dixa – dyrygent

Program

Tadeusz Dixa
Mur

Jakub Nikiel
Mała muzyka na orkiestrę*

Piotr Jędrzejczyk
Muzyka na 11 instrumentów

Krzysztof Olczak
Wszelki wypadek*

* oznacza prawykonanie
** oznacza polskie prawykonanie

Na wszystkie koncerty wstęp wolny

Organizator

fundacja sinfonietta pomerania 220x80

Partnerzy

partnerzy

Mecenasi

mecenasi   

Patroni Medialni

patroni medialni

Początek strony