Miłosz Bembinow, ur. 1 stycznia 1978 w Warszawie, studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie kompozycji Stanisława Moryty (dyplom z wyróżnieniem) oraz dyrygenturę symfoniczno-operową pod kierunkiem Antoniego Wita. Był stypendystą Fundacji im. Józefa Elsnera (dwukrotnie), Rządu Bawarskiego oraz Ministra Kultury RP („Młoda Polska”). W latach 2007-2008 wykładał na Uniwersytecie Keimyung w Korei Południowej jako gościnny profesor kompozycji. Dyrygował m.in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, a także orkiestrami filharmonii w Jeleniej Górze, Kielcach i Koszalinie. Dokonał licznych prawykonań i nagrań utworów polskich kompozytorów. Od 2000 roku działa jako kierownik muzyczny Orkiestry Kameralnej „Forum Ensemble”, której jest współzałożycielem. W sezonie 2004/2005 był dyrygentem i kierownikiem muzycznym operetki Kraina Uśmiechu Ferenca Lehára, a w sezonie 2005/2006 dyrygentem musicalu West Side Story Leonarda Bernsteina w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.
Kompozycje Miłosza Bembinowa wykonywane były na wielu festiwalach, m.in. Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów w Tarnowie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie, Międzynarodowym Conversatorium Organowym w Legnicy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Fano we Włoszech, Ogólnopolskim Festiwalu „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, Międzynarodowych Dniach Kompozytorów Krakowskich, „Poznańskiej Wiośnie Muzycznej”, Warszawskich Spotkaniach Muzycznych oraz na koncertach - zarówno w Polsce (w tym wielokrotnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie), jak i za granicą (w większości krajów europejskich, krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz w Azji). Prezentowane były przez rozgłośnie radiowe i telewizyjne, a także zostały wydane na 30 płytach przez m.in. takie wytwórnie, jak: Acte Préalable, Cavalli Records, Digiton Records, DUX, Musica Sacra Edition i Soliton. Dwie spośród nich otrzymały nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk 2012” w kategorii Muzyka Współczesna oraz Muzyka Chóralna i Oratoryjna. Album CD&DVD Łukaszewski i Bembinow – kolędy i pastorałki uzyskał w 2011 roku status Złotej Płyty DVD, a w roku 2013 także Platynowej Płyty DVD i Złotej Płyty CD. Dorobek twórczy Miłosza Bembinowa obejmuje zarówno utwory kameralne, orkiestrowe i oratoryjne, jak i muzykę rozrywkową i filmową. Szczególne miejsce w twórczości kompozytora zajmuje muzyka chóralna. Jego utwory były wykonywane, m.in. przez Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis”, Białostocki Chór Kameralny „Cantica Cantamus”, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Chór Stanowego Uniwersytetu w Kansas w Stanach Zjednoczonych, Chór Politechniki Częstochowskiej „Collegium Cantorum”, Chór Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku, Chór Akademicki UW, Chór NFM we Wrocławiu oraz toruński chór Astrolabium.
Jest laureatem konkursów kompozytorskich: w 1996 otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim Uczniów Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz III nagrodę w Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku, w 1997 – nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Myślenicach oraz I nagrodę w Konkursie Kompozytorskim „Musica Sacra” w Częstochowie, w 2001 – wyróżnienie w Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku i wyróżnienie w Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w Warszawie. Otrzymał zamówienia kompozytorskie m.in. od festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne, Conversatorium Organowego w Legnicy, Endemol-Neovision, Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, Hob-beats Percussion Duo, Centrum Myśli JP2, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Sommer-Oper-Bamberg, Chóru kameralnego Katedry w Bambergu, Chóru Żeńskiego Katedry w Tarnowie „Puellae orantes”, Jana Bokszczanina, Chóru chłopięco-męskiego Katedry w Regensburgu w Niemczech, Festiwalu Chórów Akademickich „Universitas Cantat” w Poznaniu, „Teatr Squad Form”, Fundacji ForMusic oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w ramach zamówień Instytutu Muzyki i Tańca. Jest jednym z głównych inicjatorów festiwalu Uczniowskie Forum Muzyczne oraz Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Uczniowskiego Forum Muzycznego.
W latach 2003-2007 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej „Jeunesses Musicales”, a w latach 2008-2009 był wicedyrektorem międzynarodowego projektu Keimyung-Chopin Academy of Music w Daegu, w Korei Południowej. Był współzałożycielem oraz prezesem (do 2011) Fundacji Inicjatyw Artystycznych „Sfera Harmonii”. Obecnie jest m. in. pełnomocnikiem ds. kontaktów zagranicznych i prawa autorskiego Związku Kompozytorów Polskich oraz przewodniczącym Sekcji Autorów Dzieł Muzyki Poważnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Od roku 2004 wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.